AdminGuide
BETA


90'lı Yılların En Popüler 2.500 MS-DOS Oyunu

Bir internet sitesi, 2.500 MS-DOS oyununu bir araya getirerek bir arşiv oluşturdu.

Oyun sektörü bugünlere gelene dek bir hayli emek harcadı. Döneminde hayranlıkla oynadığımız o oyunlar şimdiki teknolojilerle karşılaştığında arada dağlar kadar fark var elbette...

Özellikle de Windows 95 ve Windows 98 kullanıcıları, MS-DOS oyunlarına biraz daha aşinadır. Hatta belki pek çok kişi bundan haberdar değildir ancak bugünün efsane oyun serilerinden olan Need for Speed'in ilk sürümü bile MS-DOS uyumluydu. Şimdi ise bir internet sitesi, tüm zamanların en popüler 2.500 MS-DOS oyununu bir araya getirdi ve kullanıcıların hizmetine sundu.

Bu oyun paketinin içerisinde 90'lı yılların en popüler MS-DOS oyunları bulunuyor. Örneğin; 3D Bomber, Zool, Alien Rampage, Vor Terra ve Spooky Kooky Monster Maker gibi oyunlar, bu kapsamlı arşivde bulunuyor. Arşivi oluşturan internet sitesi, bu paketin bugüne kadar hazırlanan en geniş MS-DOS oyun paketi olduğunu söylüyor.

MS-Dos Games Archive

geçmiş dönemlerin en popüler oyunlarına yakından bir göz atmak isterseniz, siteyi aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan listeden dilediğiniz bir oyunu seçmeniz ve dosyaların indirilmesini beklemeniz gerekiyor. Gerekli işlemler tamamladıktan sonra oyun, internet tarayıcınız üzerinden oynanabilir olacaktır.

MS-DOS Games Archive

 Yazan : Serdar Kardan - 4520 defa okunmuş.
Etiketler : ms-dos,web based games,eski oyunlar,dos oyunları,game archive,eski oyun arşivi

Facebook   Twitter

AdminGuide Project - 2011 - Tüm Haklari Saklidir.

 
RSS

e-Posta Aboneliği

Delivered by FeedBurner

 

En çok Okunanlar
- EXCEL – Saat fark ve toplamı hesaplama ( 62453 )
- EXCEL – Merkez Bankası Döviz Kuru Görüntüleme ( 34131 )
- Gizli Sürücü ve Donanımları Kaldırmak ( 30712 )
- Unutulan SQL SA Şifresini Değiştirme ( 23772 )
- Windows 7 Geçici Profil Açma Sorunu ( 20363 )Bumerang - Yazarkafe