AdminGuide
BETA

Amazon'da Türkiye'ye ücretsiz kargo dönemi

Amazon'dan Türk kullanıcılarına yeni dönem ile ilgili mail geldi. Artık Amazon' u Türkçe kullanmak ve Türkiye' ye ücretsiz kargo ile ürün almak mümkün.

Amazon.de üzerinden alışveriş yapan Türk kullanıcılar, 49 Euro ve üzeri alışverişlerde kargo parası ödemeyecekler. 

Özellikle yurt dışından alışverişin önündeki en büyük engel olan kargo sorunu böylece aşılmış oluyor. 

Amazon.de Türkçe desteği de sunuyor. Amazon.de adresinden dil seçeneklerinden Türkçe'yi seçebiliyorsunuz. Şimdilik tüm sayfalar Türkçeleştirilmemiş olsa da hesabım gibi pek çok alanda Türkçe dil seçeneği aktif olacak.

Bu hizmet kapsamında, kullanıcılar siteyi Türkçe olarak gezinme kolaylığının yanı sıra müşteri hizmetlerinden Türkçe olarak e-posta ve telefon desteği alabilecek.  Ayrıca sipariş verme ve kargo bilgileri de Türkçe olacak. Zamanla Türkçeleştirmiş yeni sayfa ve özellikler de eklenecek.

İlk aşamada Türkçe erişime açık ana özellikler şunlar:

- amazon.de’yi Türkçe kullanma
- Sayıları sürekli artan milyonlarca ürüne ait isim ve başlıklar
- Türkçe e-posta ve telefon desteği sunan müşteri hizmetleri
- En çok ziyaret edilen destek sayfaları
- “Hesabım” bölümü ile sipariş ve kargo bilgileri

Müşterilerin, Amazon.de’yi Türkçe kullanmak için sitenin üst kısmında yer alan gezinti çubuğundaki dünya simgesine tıklayarak “Türkçe - TR” seçeneğini seçmeleri yeterli.

Amazon ne diyor?

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber görüşlerini şu şekilde paylaştı: “Müşterilerimize Türkçe alışveriş imkanı ve 49 avro ve üzerindeki alışverişlerinde ücretsiz kargo hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede, müşterilerimizin her hangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa’da hizmet veren bir websitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz”.

Amazon.de müşterileri, 25’ten fazla kategorideki ürüne Amazon’un güvenilir ve hızlı lojistik ağıyla sunduğu teslimat hizmetiyle ulaşabilecek. Amazon.de’nin Türkçe dil seçeneğine masaüstü ve mobil tarayıcılardan erişilebilecek ve Türkçe dil seçeneği daha sonraki ziyaretler için müşterilerin profiline kaydedilecek.

Türk kullanıcıları, özellikle alacakları ürünleri toplu olarak, kargo ödemeden Amazon.de'den alabilecekler.Bunlar da ilginizi çekebilir...

 1596 defa okunmuş. -
Etiketler : amazon,e-ticaret,türkiye,ücretsiz kargo,amazon.de
Serdar Kardan

Serdar Kardan

(25.8.1975) - Web Tasarım, Programlama

 
RSS

e-Posta Aboneliği

Delivered by FeedBurner

 

En çok Okunanlar
- Windows 7 Geçici Profil Açma Sorunu ( 14266 )
- Gizli Sürücü ve Donanımları Kaldırmak ( 9822 )
- c# ile windows tabanlı program geliştirme ( 9656 )
- Unutulan SQL SA Şifresini Değiştirme ( 7626 )
- Domain Ortamında Saat Senkronizasyonu Problemi ( 7427 )