AdminGuide
BETA

Wordpress SMTP Sorunu

Bütün hosting firmaları, sunucuları üzerinden spam mail gönderimine engel olmak için Smtp Authentication metodunu kullanarak mail gönderimi yapılmasını istiyor.

Bu durumda Wordpress gibi bir sistemi kullanırken, örneğin bir iletişim formu eklemek istediğinizde form doldurulduktan sonra veriyi mail olarak göndermek istediğinizde ya PHP kodları üzerinde değişiklik yapmanız gerekiyor ya da bir plug-in kullanabilirsiniz.

Wordpress için bir çok SMTP plug-in' i mevcut. Denediklerim arasında konfigürasyonu en net ve en stabil çalışanın WP Email SMTP olduğunu söyleyebilirim.

Kurulumu için ilk olarak Wordpress yönetim panelinizde Eklentiler başlığı altından yeni ekle butonuna tıkladıktan sonra arama kutucuğuna WP Email SMTP yazın. Gelen listeden seçim yaparken ipucu olması açısından geliştiricinin FormGet olduğunu söylemeyi de unutmayalım. Benzer isimler kafa karıştırabilir.

Plug-in' i yükleyip aktive ettikten sonra Eklentiler > Yüklü Eklentiler bölümü altında WP Email SMTP olarak bulacaksınız. Ayarlarına (settings) girdiğinizde ise birkaç bölümden oluşan basit bir ayar ekranı göreceksiniz.

WP Email SMTP Settings

Bu ekranda servis sağlayıcınızdan edindiğiniz hesap bilgileriniz ile birlikte SMTP server ayarlarını ve port bilgisini girdikten sonra Authentication bölümünde de "Yes: Use SMTP Authentication" seçeneğini işaretlediyseniz, üstteki Test Email tabından bir deneme yapabilirsiniz. Eğer aşağıdaki gibi bir mesaj alırsanız sorun yok, eğer False değeri alıyorsanız da ayarları tekrar gözden geçirmeniz gerekecek.

Test Message Sent

The result was:

bool(true)

Mailer olarak da çoğu servis sağlayıcıda Use the PHP mail() function to send emails.  seçeneğiyle ilerlediğinizde sonuç alabiliyoruz.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.Bunlar da ilginizi çekebilir...

 1147 defa okunmuş. - 13.12.2016
Etiketler : wordpress, SMTP, Plug-In, hosting, CMS, Content Management System,e-mail,WP SMTP Settings
Serdar Kardan

Serdar Kardan

(25.8.1975) - Web Tasarım, Programlama

 
RSS

e-Posta Aboneliği

Delivered by FeedBurner

 

En çok Okunanlar
- Windows 7 Geçici Profil Açma Sorunu ( 14741 )
- Gizli Sürücü ve Donanımları Kaldırmak ( 10978 )
- Unutulan SQL SA Şifresini Değiştirme ( 10475 )
- c# ile windows tabanlı program geliştirme ( 10411 )
- EXCEL – Merkez Bankası Döviz Kuru Görüntüleme ( 9431 )