Wordpress SMTP Sorunu


13.12.2016 / Serdar KardanBütün hosting firmaları, sunucuları üzerinden spam mail gönderimine engel olmak için Smtp Authentication metodunu kullanarak mail gönderimi yapılmasını istiyor.

Bu durumda Wordpress gibi bir sistemi kullanırken, örneğin bir iletişim formu eklemek istediğinizde form doldurulduktan sonra veriyi mail olarak göndermek istediğinizde ya PHP kodları üzerinde değişiklik yapmanız gerekiyor ya da bir plug-in kullanabilirsiniz.

Wordpress için bir çok SMTP plug-in' i mevcut. Denediklerim arasında konfigürasyonu en net ve en stabil çalışanın WP Email SMTP olduğunu söyleyebilirim.

Kurulumu için ilk olarak Wordpress yönetim panelinizde Eklentiler başlığı altından yeni ekle butonuna tıkladıktan sonra arama kutucuğuna WP Email SMTP yazın. Gelen listeden seçim yaparken ipucu olması açısından geliştiricinin FormGet olduğunu söylemeyi de unutmayalım. Benzer isimler kafa karıştırabilir.

Plug-in' i yükleyip aktive ettikten sonra Eklentiler > Yüklü Eklentiler bölümü altında WP Email SMTP olarak bulacaksınız. Ayarlarına (settings) girdiğinizde ise birkaç bölümden oluşan basit bir ayar ekranı göreceksiniz.

WP Email SMTP Settings

Bu ekranda servis sağlayıcınızdan edindiğiniz hesap bilgileriniz ile birlikte SMTP server ayarlarını ve port bilgisini girdikten sonra Authentication bölümünde de "Yes: Use SMTP Authentication" seçeneğini işaretlediyseniz, üstteki Test Email tabından bir deneme yapabilirsiniz. Eğer aşağıdaki gibi bir mesaj alırsanız sorun yok, eğer False değeri alıyorsanız da ayarları tekrar gözden geçirmeniz gerekecek.

Test Message Sent

The result was:

bool(true)

Mailer olarak da çoğu servis sağlayıcıda Use the PHP mail() function to send emails.  seçeneğiyle ilerlediğinizde sonuç alabiliyoruz.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.13.12.2016 - 3353


Etiketler : wordpress, SMTP, Plug-In, hosting, CMS, Content Management System,e-mail,WP SMTP Settings
Leave a Comment:

Bunlar da ilginizi çekebilir
Backup Exec remote agent for windows service stop hatası nasıl düzeltilir?
Backup Exec Servislerinden birkaçı başlamıyor ise yapmamız gereken çok basit.
Microsoft Dijital KOBİ Zirvesi
26 Eylül Cuma gerçekleşecek olan Dijital Kobi Zirvesine hemen kayıt olun
Windows Presantation Foundation Terminal Server Print Hatası
Windows Server 2008 Terminal server üzerinden uzak kullanıcılar çıktı almaya çalıştığında bazen bu can sıkıcı hatayla karşılaşmaktayız. Bu yazı ile hatanın çözümünü sizlerle paylaşmak istiyorum.
 

En çok OkunanlarBumerang - Yazarkafe