AdminGuide
BETA

Teknosa Hisseleri Borsada İşlem Görmeye Başladı

Perakende elektronik devi Teknosa nın hisseleri borsada işlem görmeye başladı.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, bu halka arzın, bütün Teknosa yatırımcılarına ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Kurtul da bugünün kendileri için çok önemli bir gün olduğunu belirterek, ''10 yılı aşkın bir zamandan sonra ilk defa bir Sabancı Holding şirketini halka açıyoruz. Teknosa, sektörünün yıldızı olan, Sabancı Holding'in göz bebeği olan bir şirket. Elektronik perakende de lider bir şirket'' dedi.

Kurtul, yurt dışındaki ekonomik ortama rağmen çok yüksek bir talep geldiğini ifade ederek, ''Hem yurt dışı yatırımcılarımızdan hem yurt içi yatırımcılarımızdan büyük talep geldi. Toplam talep, halka arz tutarının 2,3 katıydı. Teknosa'ya yurt içi bireysel yatırımcılardan büyük talep geldi. Bireysel yatırımcılar toplam arzın yüzde 55'i tutarında ve kişi başı yatırım da yaklaşık 8 bin lira, hakikaten halka arzı tabana yaymış olduk'' şeklinde konuştu.

Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer de kendileri için son derece mutlu bir gün olduğunu belirterek, ''Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Teknosa'ya borsada, 'Yüksel ki yerin bu değildir' diyorum'' diye konuştu.

AK Yatırım Genel Müdürü Attila Penbeci de Teknosa hisselerini alan yabancı yatırımcıların uzun vadeli olduğunu belirterek, ''Kısa vadeli politik çalkantı onlar için önemli olmadı. Avrupa Kıtası ve İngiltere yatırımcılarından talep geldi'' dedi.

Borsa'da ''TKNSA'' koduyla Ulusal Pazar'da işlem görecek ''Teknosa İç ve Dış Ticaret AŞ''nin İMKB'deki ilk işlem günü, yetkililerin gonga vurmasıyla başladı.Bunlar da ilginizi çekebilir...

 2067 defa okunmuş. - 17.5.2012
Etiketler : teknosa,halka arz,borsa,hisse senedi,talep,elektronik,sabancı,İMKB,sektörel,yatırım
Serdar Kardan

Serdar Kardan

(25.8.1975) - Web Tasarım, Programlama

 
RSS

e-Posta Aboneliği

Delivered by FeedBurner

 

En çok Okunanlar
- Windows 7 Geçici Profil Açma Sorunu ( 14596 )
- Gizli Sürücü ve Donanımları Kaldırmak ( 10623 )
- c# ile windows tabanlı program geliştirme ( 10175 )
- Unutulan SQL SA Şifresini Değiştirme ( 9635 )
- Domain Ortamında Saat Senkronizasyonu Problemi ( 7924 )