Yapay Zeka Devrimi Cebimize Giriyor: Google Gemini Artık Mobil Uygulama Olarak Kullanılabilir!


23.06.2024 / Serdar Kardan


Yapay Zeka Devrimi Cebimize Giriyor: Google Gemini Artık Mobil Uygulama Olarak Kullanılabilir!

Teknoloji dünyası son yıllarda yapay zekanın gelişmesiyle birlikte büyük bir değişim yaşıyor. Google da bu değişimin ön saflarında yer alan firmalardan biri ve son olarak Gemini' ı mobil cihazlarda da kullanılabilecek bir uygulama olarak piyasaya sürdü.

Teknoloji dünyası son yıllarda yapay zekanın (YZ) gelişmesiyle birlikte büyük bir değişim yaşıyor. Google da bu değişimin ön saflarında yer alan firmalardan biri ve son olarak Gemini adını verdiği güçlü bir YZ aracını mobil cihazlarda da kullanılabilecek bir uygulama olarak piyasaya sürdü.

Peki, Gemini tam olarak ne sunuyor?

LaMDA dil ailesini temel alan Gemini, metin oluşturma, dilleri çevirme, farklı türde yaratıcı içerikler yazma ve sorularınızı bilgilendirici bir şekilde yanıtlama gibi birçok alanda size yardımcı olabilecek bir araç. Daha önce sadece web üzerinden erişilebilen Gemini, artık Android ve iOS platformlarında da indirilebilen bir mobil uygulamaya sahip.

Uygulamanın Kullanım Alanları:

  • Yazma: Hikayeler, şiirler, senaryolar, kodlar, müzik parçaları, e-posta, mektuplar gibi farklı türde metin formatları oluşturabilirsiniz.
  • Planlama: Randevular oluşturabilir, yapılacaklar listeleri oluşturabilir ve hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz.
  • Öğrenme: Merak ettiğiniz her konuda bilgi edinebilir ve sorularınızı kapsamlı bir şekilde yanıtlayabilirsiniz.
  • Çeviri: Metinleri ve dilleri anında çevirebilirsiniz.
  • Kodlama: Kod yazma konusunda yardım alabilir ve farklı programlama dilleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Gemini'nin Avantajları:

  • Erişilebilirlik: Artık bir mobil uygulama ile her yerden Gemini'ye erişebilir ve sunduğu imkanlardan yararlanabilirsiniz.
  • Kullanım Kolaylığı: Kolay arayüzü sayesinde Gemini'yi kullanmak oldukça basit.
  • Çoklu Dil Desteği: Gemini şu anda Türkçe de dahil olmak üzere birçok dili konuşabiliyor.
  • Gelişen Yetkinlikler: Gemini sürekli olarak geliştirilmekte ve yeni yetkinlikler kazanmaktadır. Google bu gelişmelerden kaynaklanan güncellemeleri de oldukça hızlı şekilde kullanıma sunuyor.

 Eğer yapay zekanın sunduğu imkanları keşfetmek ve günlük hayatınızda kullanmak istiyorsanız, Gemini mobil uygulamasını denemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Gemini' ın bana göre en büyük avantajı ise Google Arama Motoru gibi devasa bir veri kaynağı tarafından besleniyor olması. Bazı noktalarda hatalar yaptığına şahit oldum ancak geliştirilmesi devam eden bir sistem olduğunu da unutmamak lazım. Bu mantıkla da Gemini ya da farklı yapay zeka araçlarıyla elde ettiğiniz bilgileri tamamen doğru olarak kabul etmek için şimdilik erken gibi görünüyor.23.06.2024 - 160


Etiketler : AI,Yapay Zeka,Google,Gemini,Artifical Intelligence
Leave a Comment:

Bunlar da ilginizi çekebilir
C# - Yüklü programların listesini almak
Windows yüklü bir bilgisayarda kurulu programların C# ile listesini almak için registry’ ye erişmemiz gerekiyor. Bunun için de Microsoft.Win32 namespace’ ini kullanarak temel bir örnek uygulama yazacağız.
Microsoft Lync Server 2010 Kurulumu Bölüm 1
Bu makalede Microsoft un Active Directory, Microsoft Exchange Server ve Microsoft SharePoint teknolojileri ile entegre çalışan iletişim platformu Lync Server 2010 ürününün kurulumunu inceleyeceğiz.
Outlook Safe Mode
Microsof Outlook Safe Mode
 

En çok OkunanlarBumerang - Yazarkafe