AdminGuide
BETA

Windows 10 Safe Mode

Windows 10'da bilgisayarınızı güvenli modda başlatma

Güvenli mod, sadece en gerekli sistem sürücülerini kullanarak Windows'u temel bir durumda başlatır. Bilgisayarınızdaki bazı donanım ve yazılım sorunlarını gidermenize yardımcı olabilir. Örneğin, sorun güvenli modda oluşmuyorsa, yaşadığınız probleme yeni eklediğiniz donanım ya da yazılımın varsayılan ayarlarının ya da  sürücülerinin neden olduğunu anlayabilir ve bunlar devreye girmeden sistem açılmış olduğu için gereken kontrol ve düzeltmeleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Windows' un daha önceki versiyonlarında açılış sırasında Windows logosu gelmeden önce F8 tuşuna basarak güvenli mod' a ulaşmak için seçenekleri aktive edebiliyorduk. Windows 10' da ise bu süreç biraz farklı.

Windows 10 güvenli mod' a ulaşmak için aşağıda anlatılan iki farklı yolu kullanabilirsiniz;

Ayarlardan

  • Ayarlar'ı açmak için klavyenizde Windows logo tuşu + I tuşuna basın. Alternatif yol olarak Başlangıç düğmesi ve ardından Ayarlar'ı seçin.
  • Güncelleştirme ve güvenlik > Kurtarma'yı seçin.
  • Gelişmiş başlangıç altında, Şimdi yeniden başlat'ı seçin.
  • Bilgisayarınız Bir seçenek belirleyin ekranında yeniden başlatıldıktan sonra Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat'ı seçin.
  • Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra bir seçenekler listesi görürsünüz. Bilgisayarınızı Güvenli Mod kullanarak başlatmak için 4'ü veya F4'ü seçin. Veya İnternet kullanmanız gerekirse, Ağ ile Güvenli Mod için 5'i ya da F5'i seçin.

Oturum açma ekranından

  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Oturum açma ekranına geldiğinizde, Shift tuşuna basılı tutarak Aç/Kapa > Yeniden Başlat'ı seçin.
  • Bilgisayarınız Bir seçenek belirleyin ekranında yeniden başlatıldıktan sonra, Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat'ı seçin.
  • Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra bir seçenekler listesi görürsünüz. Bilgisayarınızı Güvenli Mod kullanarak başlatmak için 4'ü veya F4'ü seçin. Veya İnternet kullanmanız gerekirse, Ağ ile Güvenli Mod için 5'i ya da F5'i seçin.

 Bunlar da ilginizi çekebilir...

 1334 defa okunmuş. - 18.4.2017
Etiketler : win10 safe mode,Win10 güvenli mod,Windows 10,
Serdar Kardan

Serdar Kardan

(25.8.1975) - Web Tasarım, Programlama

 
RSS

e-Posta Aboneliği

Delivered by FeedBurner

 

En çok Okunanlar
- Windows 7 Geçici Profil Açma Sorunu ( 14513 )
- Gizli Sürücü ve Donanımları Kaldırmak ( 10378 )
- c# ile windows tabanlı program geliştirme ( 10058 )
- Unutulan SQL SA Şifresini Değiştirme ( 9079 )
- Domain Ortamında Saat Senkronizasyonu Problemi ( 7806 )