Metadata Cleanup


6.08.2011 / Gökhan VAROLBu yazımızda Metadata Cleanup script ile ortamdan down olan serverimizi temizleyeceğiz.

Merhabalar,

Herhangi bir neden ile ADC ye ulaşamıyor isek mutlaka metedata Clean yapmamız gerekir. Bu işlem için Command ile dos ekranında bir çok komut yazarız ve bu işlem oldukça zaman alıcı bir işlemdir.

Bu işlemi bir script ile sadece ulaşamadığımız ADC nin ismini yazıyoruz ve tamam ı tıkladığımızda Active directory database üzerinden tamamı ile temizliyor.

Nasıl Çalışıyor?

  • Scripti copy / paste yöntemi ile notepad’a atın.
  • Dosyanın uzantısını .vbs yapın.
  • Scripti çalıştırın ve ulaşamadığınız metadata cleanup işlemi ile silmek istediğiniz server' ın adını girin. Server isimlerini üst kısımda kendisi belirtmekte, biz sadece adını yazıyoruz.
  • Ok tuşuna basın, birkaç saniye sonra işlem tamamdır.

Link.

http://gallery.technet.microsoft.com/ScriptCenter/d31f091f-2642-4ede-9f97-0e1cc4d577f3/6.08.2011 - 5029


Etiketler : Metadata cleanup,metadata cleanup script
Leave a Comment:

Bunlar da ilginizi çekebilir
C# - Donanım Bilgilerini Almak
Donanıma özel IP, MacID, İşlemci seri numarası gibi bilgileri kullanarak projelerinize yetkilendirmeler, lisans kontrolleri ekleyebilirsiniz.
Muddy Water'ın Hedefi Kamu Kurumları
Orta Doğu’yu Hedefleyen 'Muddy Water' (Çamurlu Su) adlı siber saldırı yöntemi, Türkiye’ye de sıçradı. Oltalama tekniğini kullanan saldırının hedefinde özellikle kamu ve askeri kurumlar, telekom şirketleri ve eğitim kurumları bulunuyor.
Kişisel Cihazlarınızı Siber Saldırılara Karşı Nasıl Koruyabilirsiniz?
Günümüzde, kişisel cihazlarımız, siber suçluların hedefi haline gelmiştir. Ancak endişelenmeyin, cihazlarınızı ve kişisel bilgilerinizi korumak için alabileceğiniz ücretsiz önlemler bulunmaktadır.
 

En çok OkunanlarBumerang - Yazarkafe