G Data Business Register ve Update İşlemleri


2.09.2011 / Gökhan VAROLG data Business Register ve update işlemlerini anlatıyor olacağım.

    Bir önceki yazımızda G Data antivirüs managementserver kurulumunu anlatmıştık. Şimdi management server kurulumundan sonra elimizdeki lisans keyi ile managementserverin aktivasyonunu anlatacağım.

    Bu işlem için Başlat > Programlar > G Data ManagementServer  > İnternetten Güncelleme yi çalıştırıyoruz. Karşımıza güncelleştirme ekranı gelmektedir.Bu ekrandan çevrimiçi kayıt ı seçiyoruz.

 

 

Karşımıza kayıt ekranı gelmektedir. Kayıt numarası ve diğer bilgileri doğru bir şekilde giriyoruz ve daha sonra kaydol u tıkladığımızda register işlemini yapıyor ve bize kullanıcı adı ve parola mızı gösteriyor. Bu bilgileri saklamamız gerekmektedir.

 

 

Kullanıcı adı ve parolamızı girdikten sonra sıra virüs programı veri tabanını güncelleştirmeye geliyor. Bilgindiği üzere G Data 2 farklı tarama motoru kullanmaktadır. A ve B olmak üzere kullanmaktadır. (Bunlar Avast ve Bitdefender). Virüs veri tabanını güncelleştiri seçiyoruz ve aşağıdaki gibi ekran görüntüleri karşımıza gelmektedir.

 

 

Update ve lisanslama işlemlerinin başarı ile tamamlandığını görmekteyiz. Bu ekrandan çıkıp G Data Management Serveri çalıştırıyoruz ve oradan Ayarlar > İnternetten Güncelleme yi çalıştırıyoruz.

 

 

Bu kısımda ise veri tabanlarının versiyonlarını ve en son ne zaman güncellediğini görebiliriz.Bu kısımdan Otomatik güncelleştirmeleri seçiyoruz.

 

 

Bu kısım da ise veri tabanını ne zaman güncelleyeceği gibi ayarları yapıyoruz. Bu kısım default da pasif olarak gelmektedir. Biz el ile ayarlama yapıyoruz. Saatde bir olarak seçiyoruz ve Tamam ı tıklıyoruz.

 

 

Kullanmakta olduğumuz programın versiyonu nuda kontrol ettiriyoruz bir üst versiyonu varmı diye ve işlemleri tamamlamış oluyoruz.

 

 

 Bu işlemler den sonra kayıt işlemini tamamlamış oluyoruz.Bir sonraki yazıda görüşmek üzere ..2.09.2011 - 5818


Etiketler : G data business register,G data business update işlemleri, licence key,management server
Leave a Comment:

Bunlar da ilginizi çekebilir
Active Directory Nedir ?
Active directory nedir ve active directory hakkında
G Data Business Register ve Update İşlemleri
G data Business Register ve update işlemlerini anlatıyor olacağım.
JavaScript - Pop-Up Pencere
Uygulamalarınızda ihtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz bir Pop-Up kodu. Tarayıcıların ya da diğer Pop-Up blocker programların engeline takılmıyor.
 

En çok OkunanlarBumerang - Yazarkafe